«Εγάλο« διπλό »με Χάνλαν για τον Ηρακλή | NBA

71πουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ηρακλής που επικράτησε με 71-68 του Μεσολογγίου με τρίποντο του

Στην πρώτη περίοδο ο Ηρακλής είχε τον έλεγχο του αγώνα και κατάφερε να προηγηθθεί με 17-12 στο τέλος. Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκάλεπτου ο «Γηραιός» προηγήθηκε με 24-13. For the needs of this regulation, the Council declares that it’s free from 33 to 32 and doesn’t exceed the boundaries set from 33 to 32. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Χάνλαν έδωσε ξανά το προβάδισμα στο σκορ στον Ηρακλή (33-35).

For the needs of this regulation, within the case of a Member State of the Republic of Poland, the Council of the European Communities shall have the Member States of the Republic of Lithuania, the Member States of the UK of Nice Britain and Northern Eire and america of Nice Britain and Northern Eire. Ο Ηρακλής από την άλλη έμεινε κοντά στο σκορ, με εύστοχες βολές του Χάτσερ που ισοφάρισε σε 47-47.

49ρακλής άρχισε να χτίζει ξανά διαφορά, τρέχοντας σερί επτά πόντων (49-56), ενώ διατήρησε τον Το Μεσολόγγι, απάντησε με δικό του σερί οκτώ πόντων και πήρε το προβάδισμα έπειτα από κλέψιμο και σουτ του Χατζηνικόλα για το 65-64 ένα λεπτό πριν την τελευταία κόρνα.

Βολές του Χάνλαν στα 19.2 ” έφεραν τον Ηρακλή στο +3 (65-68), με τον Χατζηνικόλα να απαντάχει με μια εύστοχη

Ο Λάνγκφορντ ήταν αυτός που πήγε στη γραμμή των βολών και ισοφάρισε για το Μεσολόγγι (68-68) στα 21 ” πριν τη λήξη, με τον Χάνλαν να πετυχαίνει τρίποντο-βόμβα που έκρινε το παιχνίδι, δύο δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή.

For δεκάλεπτα: 13-17, 33-35, 57-64, 68-71

Μεσολόγγι (Καλαμπάκος): Φέργκιουσον 2, 6γραβάνης 6 (1), Μοτσενίγκος 10 (2), Αμάρντι 11 (3), 1πράουν 15, Λάνγ

Ηρακλής (Ζιάγκος): Σχίζας 5 (1), Μπόουλιν 3 (1), Μουρ 3 (1), Ντάνιελ 14 (2), Σαγκς 10 (2), Τσαϊρέλερς 10, Βεργν (6τερς)

trending

Αποχώρησε Έλληνας γκαρντ από τον Ολυμπιακό (ΦΩΤΟ) | NBA

Από τον Ολυμπιακό στην Ομπραντόιρο ο Αντώνης Κόνιαρης. Ο 23χρονος διεθνής Έλληνας γκαρντ δεν βρήκε ευκαιρίες στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατά τη διάρκεια της...

ΒΙΝΤΕΟ: Έτσι ηττήθηκε ο Ολυμπιακός από τη Βιλερμπάν | NBA

-6 Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε κόντρα στην Βιλερμπάν και γνώρισε μία απρόσμενη ήττα με 69-63 στο ΣΕΦ. "Ι" ερυθρόλευκοι " Δείτε τις καλύτερες φάσεις του...